Wymiana baterii w Apple – kiedy i jak to zrobić?

Kilka słów na temat baterii Apple

O baterii w produktach firmy Apple informacji dostarczył już wcześniejszy artykuł, który szerzej omawiał temat ochrony akumulatorów w urządzeniach tej marki. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba o nich wiedzieć, jest fakt, że są bateriami litowo-jonowymi. Charakterystyczne cechy takiej baterii to ładowanie w cyklach, niebywała lekkość, a także solidność i wydajność. Warto poznać podstawowe informacje o akumulatorach znajdujących się w urządzeniach Apple, gdyż dzięki tej wiedzy można odpowiednio zadbać o swój sprzęt.

Żywotność baterii w produktach Apple

Korzystając z produktów funkcjonujących dzięki zamontowanej baterii wielokrotnego ładowania, należy mieć świadomość, że każdy akumulator ma swoją ściśle określoną maksymalną użyteczność. Po pewnym czasie lub określonej ilości ładowań niezbędne będzie skorzystanie z pomocy serwis Apple lub poddanie akumulatora recyklingowi. Posiadając wiele produktów firmy Apple, należy mieć świadomość, że bateria każdego urządzenia ma swoją własną żywotność, czyli ustaloną liczbę cykli pełnych ładowań. Po przekroczeniu tej wartości, bateria jest zaprojektowana tak, by zatrzymywała 80% swojej początkowej pojemności. Dokonując rozróżnienia na poszczególne produkty Apple, można zauważyć, że posiadają one baterie o różnej liczbie cykli pełnego ładowania. Najmniej wydajną baterią wśród produktów Apple charakteryzuje się iPod (400 cyklów pełnego ładowania), a zaraz za nim iPhone, którego bateria wytrzymuje około 500 cyklów pełnego ładowania, po którym nastąpi obniżenie pierwotnej pojemność baterii. Kolejne trzy flagowe produkty, czyli Apple Watch, iPad oraz oczywiście MacBook, mogą pochwalić się akumulatorami, które wytrzymują aż 1000 cykli pełnego ładowania. Wymiana baterii iPhone

Stan baterii w urządzeniu – jak sprawdzić?

Podczas korzystania z telefonu lub innego sprzętu elektronicznego warto zwracać uwagę podczas użytkowania na jego stan techniczny. W urządzeniach zasilanych baterią ważna jest kontrola prawidłowego funkcjonowania baterii i możliwości jej naładowania. Na przykładzie iPhone’a zostanie zaprezentowanych kilka ewentualnych sposobów sprawdzenia kondycji baterii w produktach Apple. Jedną z możliwości jest skorzystanie z aplikacji mobilnej, która sprawdzi i pokaże aktualny stan baterii w danym urządzeniu. Aplikacja taka zaprezentuje szczegółowe dane odnośnie baterii, w tym poinformuje o ewentualnych stratach pojemności akumulatora. Informacje na temat baterii można również uzyskać przy pomocy podłączenia iPhone’a do MacBooka poprzez kabel lightning i za pomocą aplikacji Konsola na MacBooku otrzymać informację na temat zdrowia baterii w telefonie. Na uwagę zasługuje także fakt, że rozpoczynając od wersji iOS 10.2.1 firma Apple zastosowała w swoich produktach informację w sekcji Ustawienia → Bateria, które odzwierciedlają stan faktyczny baterii oraz informują, w razie potrzeby, o konieczności udania się do serwisu w celu naprawa Apple. Oprócz wspomnianych sposobów można także, jeżeli zauważy się niepokojące objawy i zbytnie zużycie baterii, zasięgnąć rady i skorzystać z pomocy profesjonalnego serwis iphone katowice.

Czy można samemu wymienić baterię w iPhone?

Skupiając się na jednym z podstawowych produktów Apple, jakim jest iPhone, warto zaznaczyć, że wymiana baterii nie powinna odbywać się w domowym zaciszu, a w fachowym Apple serwis. Wpływ na to ma głównie fakt, że akumulator zamontowany jest na stałe, do korpusu urządzenia. Aby dostać się do baterii, niezbędne jest posiadanie odpowiednich narzędzi oraz wiedzy. Dlatego najlepiej dokonywać wymiany w doświadczonym iPhone serwis. Zdarza się, że bateria staje się wadliwa w dość krótkim czasie od zakupu urządzenia. Wówczas można skorzystać z gwarancji udzieloną na tą część. Jednak z reguły okres jej obowiązywania to rok od momentu zakupu. Po tym czasie, jeśli bateria ulegnie zniszczeniu lub wynikną inne przesłanki, by ją wymienić, wówczas swoje profesjonalne usługi zapewnia Serwis Apple Katowice.

Co skłania do wymiany baterii?

Najważniejszym, z punktu widzenia potrzeby wymiany baterii, są potencjalne powody wymiany uszkodzonej baterii. Najczęstszymi problemami, które skłaniają do zainwestowania w nowy akumulator, są mała pojemność, szybkie rozładowywanie się lub niedostatecznie dobra kondycja baterii. Dodatkowym powodem wymiany jest posiadanie nieoryginalnych części, w tym właśnie baterii. Występują także bardzo wyraźne przesłanki do natychmiastowej wymiany akumulatora. Urządzenie nie ładuje lub nie uruchamia się, a także pojawia się komunikat informujący o konieczności serwisowania baterii. Każde z tych czynników powinien być przesłanką do reakcji i jak najszybszej naprawy problemu. Brak reakcji może skutkować pogarszaniem się stanu baterii lub w ekstremalnych przypadkach uszkodzeniem telefonu, co spowoduje konieczność skorzystania z naprawa iPhone. Jeśli jednak zadba się o swoje urządzenie i w porę nastąpi wymiana baterii, iPhone, MacBook czy iPad będą służyć jeszcze długi czas.

Jak przygotować telefon do wymiany baterii?

Przed oddaniem telefonu do serwisu w celu wymiany baterii, należy upewnić się, że urządzenie nie ma widocznych uszkodzeń, które mogłyby zakłócić proces naprawy sprzętu. oDzięki takim przygotowaniom serwis iPhone będzie mógł należycie wykonać swoją usługę, dokonując wymiany baterii.
powrót do bloga