Problemy z głośnikiem w iPhone – zgłoś się do serwisu Apple!

Funkcjonowanie tradycyjnego telefonu komórkowego oraz popularnych dzisiaj smarfonów opiera się w głównej mierze na ich podstawowym zadaniu, do którego zostały stworzone, czyli do prowadzenia rozmów. Żeby jednak było to możliwe, urządzenie musi posiadać sprawny, dobrze działający głośnik rozmów. Jest on jednym z podstawowych elementów iPhone, który przesądza o jego przydatności. W momencie, w którym przestaje on działać poprawnie, telefon jest niezdatny do użytku lub niezwykle utrudnione jest korzystanie z niego. Warto więc odpowiednio zadbać o każdy fragment swojego sprzętu, by móc cieszyć się bezproblemowym korzystaniem z wszystkich jego funkcji, w przeciwnym razie konieczna będzie wymiana głośnika oraz skorzystanie z pomocy doświadczonego sewisu iphone.  

Rodzaje głośników w iPhone

Wśród części składowych iPhone lub każdego innego telefonu czy smartfona wchodzi całe mnóstwo komponentów, odpowiadających za jego prawidłową pracę i możliwość użytkowania go zgodnie z przeznaczeniem. Oprócz najbardziej typowych dla tego typu urządzeń elementów konstrukcji, czyli ekranu, wyświetlacza, procesora czy baterii, do standardowego wyposażenia należą również głośniki. Zasadniczo nowoczesne telefony komórkowe, w tym iPhone, posiadają dwa rodzaje głośników. Pierwszym z nich, jest głośnik rozmów. Jest to część o miniaturowym rozmiarze, służąca głównie do słuchania i odbioru wiadomości od osób, z którymi prowadzi się rozmowę telefoniczną. Stosunkowo często jest on powiązany z sensorami, inaczej czujnikami, znajdującymi się w telefonach. Głośnik rozmów to część iPhone, która jest niezwykle wrażliwa na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, zawilgocenia czy opiłki ferromagnetyków. Drugi głośnik, będący na wyposażeniu smartfonów, w tym iPhone’ów, to buzer. Jest to komponent większy od poprzedniego i służy przede wszystkim do słuchania muzyki czy zapewnienia możliwości usłyszenia alarmu. W dużym skrócie składa się on zazwyczaj z korpusu, magnesu, cewki oraz membrany, które są niezwykle podatne na wilgoć oraz, przyciągane przez magnes głośnika, opiłki magnetyczne. Oba głośniki są nadzwyczaj podatnymi na zanieczyszczenia komponentami wyposażenia iPhone, dlatego też tak ważne jest ostrożne posługiwanie się telefonem i zabezpieczanie go podczas przebywania w niesprzyjających warunkach. Niestosowanie się do tego zalecenia może skutkować wizytą w serwis Apple w celu wymiany głośnika.

Co wpływa na nieprawidłowe funkcjonowanie głośników w iPhone?

Odpowiadając w skrócie na powyższe pytanie – są to kurz, pyły, brud, wilgoć, opiłki, czyli wszelkiego rodzaju mikroskopijne zanieczyszczenia, mogące doprowadzić do sytuacji, w których niezbędna będzie naprawa iPhone. Korzystając ze swojego iPhone’a, warto mieć na uwadze, by przechowywać go z dala od różnorodnych zanieczyszczeń i chronić przed zabrudzeniem. Głośnik w smartfonie może łatwo ulec uszkodzeniu, gdy dostaną się do niego opiłki ferromagnetyków, pyły pochodzące z gipsu, cementu czy wapna albo mikroskopijne cząsteczki brudu i kurzu, który występuje w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo ważne jest chronić iPhone’a przed wilgocią i zalaniem, gdyż mogą one również być powodem odwiedzin Apple serwis. Oprócz tego typu możliwych awarii głośnika, może nastąpić także uszkodzenie mechaniczne, które spowoduje jego gorsze działanie, a w ostateczności bezwzględne zepsucie i brak możliwości korzystania z głośnika. Wówczas niezbędne będzie odwiedzenie serwisu, w celu naprawy iPhone.

Jak zadbać o głośnik w iPhone?

Głośnik w iPhone to jeden z wielu najczęściej eksploatowanych elementów, o które powinno się na bieżąco dbać i czyścić, by prawidłowo funkcjonowały. Istnieje wiele sposobów na konserwację tej części iPhone. Jeden z najpopularniejszych sposobów to regularne czyszczenie głośnika sprężonym powietrzem, które usunie drobinki kurzu i pyłu. Inną metodą jest korzystanie z aplikacji w telefonie, która dzięki wysyłaniu krótkich dźwięków o wysokiej częstotliwości wypycha zanieczyszczenia z głośnika, oczyszczając go z brudu i kurzu. Jeśli zaniedba się systematyczne czyszczenie tego komponentu, niezbędna okaże się wizyta w serwis Apple. naprawa glosnika iphone

Głośnik rozmów w iPhone – kiedy warto udać się do serwisu iPhone?

Istnieje wiele przesłanek ku temu, by zgłosić się do profesjonalnego Serwis Apple Katowice ze swoim sprzętem Apple, w celu naprawy jego głośnika. Jeżeli głośnik w Twoim iPhone zaczął trzeszczeć, dźwięk jest przytłumiony, cichy lub też całkiem zanika, z pewnością konieczna będzie naprawa Apple, która zagwarantuje Ci powrót znakomitej jakości dźwięku w Twoim telefonie. Jakie dodatkowe przesłanki będą świadczyć o konieczności zwrócenia się do iPhone serwis? Z pewnością gdy głośnik działa, ale dźwięk jest metaliczny i słyszalne są trzaski, gdy głośnik rozmów w ogóle nie funkcjonuje, ale działa buzer lub też przestał działać jakikolwiek głośnik czy mikrofon w iPhone. Niezależnie jednak od wszystkich wymienionych powodów, warto pamiętać, że głośniki są jednymi z najczęściej eksploatowanych oraz wyeksponowanych w iPhone elementów konstrukcyjnych, w związku z czym nie są niezniszczalne i ulegają zużyciu.
powrót do bloga