Naprawa wyświetlacza i szybki – dlaczego ich jakość jest tak ważna?

Współczesne sprzęty elektroniczne, do których należą popularne i użytkowane przez większość społeczeństwa telefony komórkowe czy tablety, są tak skonstruowane, że ich najważniejszym elementem jest ekran. Smartfony oraz inne urządzenia działające za pomocą technologii dotykowej są bezużyteczne bez prawidłowo funkcjonującego wyświetlacza. Dlatego też, jeśli Twój iPhone lub iPad uległ wypadkowi - spadł z wysokości, wypadł Ci z rąk – jego szybka stłukła się lub wyświetlacz nie działa poprawnie, istotne będzie zbadanie problemu i decyzja o sposobie naprawy poszczególnych elementów w Apple serwis.

Wyświetlacz Retina, czyli element charakterystyczny dla produktów Apple.

Na rynku istnieje bogaty wybór modeli smartfonów, które posiadają różnego rodzaju wyświetlacze. Wśród nich znajdują się ekrany LCD, OLED, AMOLED, który wywodzi się z wyświetlacza OLED oraz charakterystyczny z punktu widzenia posiadaczy produktów Apple – ekran Retina. Wyświetlacz ten skonstruowany jest w technologii, która zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu, a dzięki temu jego ostrość. Połączenie wszystkich właściwości powoduje, że obrazy pokazywane na ekranie są niezwykłej jakości i przyjemne dla oka, a naturalne, lecz wciąż żywe kolory zapewniają wrażenia estetyczne osobom, pragnącym posiadać w swoim urządzeniu najwyższej jakości komponenty. Produkowany i wykorzystywany jest on wyłącznie w produktach firmy Apple, dlatego też chcąc być w posiadaniu wyświetlacza Retina, wystarczy zakupić iPhone’a lub iPada’a i cieszyć się niezwykłą przejrzystością obrazu. Serwis iPad w Katowicach

Wyświetlacz Apple - komponenty

Elementów wyświetlacza w urządzeniu Apple jest sporo i każdy z nich pełni istotną funkcję w ogólnym użytkowaniu iPhone’a. Poszczególne części to szybka, klej OCA, polaryzator (inaczej zwany filtrem polaryzacyjnym), pasta statyczna oraz ekran Retina oraz Digitizer. Co jeszcze może wejść w skład wyświetlacza iPhone’a? Oczywiście są to filtr lustrzany i podświetlenie oraz, dla nowszych modeli, Force Touch odpowiadający za siłę nacisku.

Sprawdź ile kosztuje wymiana wyświetlacza w iPhone

 

Serwis Apple Katowice - na czym polega naprawa wyświetlacza?

Posiadając wiedzę na temat konstrukcji wyświetlacza Retina oraz jego złożoności, jak również mając świadomość, że samo uszkodzenie szybki nie jest równoznaczne z kosztowną wymianą całego ekranu, świadomie dokonuje się wyboru dotyczącego sposobu naprawy swojego urządzenia. W momencie oddania go do serwisu iPhone można skorzystać z opcji regeneracji lub wymiany wyświetlacza. Regeneracja jest technologią umożliwiającą naprawę urządzenia przy zachowaniu oryginalnego ekranu iPhone’a, co znacznie ogranicza koszty takiej naprawy. Jednak by było to możliwe, istotne jest, aby podstawowe elementy konstrukcyjne pozostawały w stanie nienaruszonym i zdatnym do użytku. Jeśli zaś regeneracja nie jest możliwa, wówczas konieczna jest całkowita wymiana odpowiedniego komponentu. Wówczas należy zadbać, by serwis Apple zajmujący się naprawą iPhone’a lub iPad’a korzystał z wyświetlaczy najwyższej jakości.

Naprawa Apple – kilka słów o jakości

Jak powszechnie wiadomo jakość jest istotną kwestią, szczególnie jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne oraz wszelkie urządzenia elektroniczne. Sam zakup oryginalnego, wysokiej klasy sprzętu to jedno, natomiast konieczność zastosowania dobrych jakościowo komponentów podczas naprawa iPhone to kolejna ważna sprawa dla użytkowników tych urządzeń. Mając na uwadze sprzęty działające na bazie dotyku, takie jak iPhone czy iPad, jakość wyświetlacza czy wymienionej szybki mają ogromne znaczenie dla ich odpowiedniego funkcjonowania i przyszłych ewentualnych problemów związanych z zastosowaniem złej jakości komponentów. Kiepska jakość objawia się bowiem zmniejszoną czułością urządzenia lub całkowitym brakiem funkcji dotyku na pewnym obszarze, odklejaniem się ramki, nierównomiernym podświetleniem, zbytnią wrażliwością na upadki czy brakiem poszczególnych funkcji. Serwis Apple, do którego udajemy się z zepsutym sprzętem, powinien zadbać o naprawiany telefon pod każdym względem, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość stosowanych do naprawy części. Decydując się na serwis iphone katowice można mieć pewność, że stosowane przez pracowników elementy konstrukcyjne naprawianych urządzeń podlegają selekcji, a praca odbywa się wyłącznie na produktach przeznaczonych do naprawy Apple.
powrót do bloga