Czy wiesz jak zadbać o baterię w swoim urządzeniu Apple?

Rodzaj baterii w produktach Apple

Temat dotyczący ochrony baterii w produktach Apple, warto rozpocząć od omówienia konstrukcji baterii tej marki. Za możliwość pracy na wszystkich produktach marki Apple odpowiadają baterie litowo-jonowe. Są one obecnie najsolidniejszymi akumulatorami na rynku, dzięki ogniwom litowo-jonowym, które zapewniają dużą wydajność. Ich dodatkowym atutem jest niebywała lekkość w porównaniu ze starszymi typami baterii. Bateria ta ma także charakterystyczny sposób ładowania – początkowo, w trybie szybkim, ładuje się 80% jej pojemności, a następnie proces ten wchodzi w tryb wolny, który uzależnia czas naładowania baterii do pełna od ustawień i typu urządzenia. Warto wiedzieć, że bateria ta ładuje się w cyklach, a pojemność, którą wykorzystujemy, może pochodzić z kilku ładowań.

Bateria Apple – warunki temperaturowe i aktualizacja

Istnieje kilka ważnych kwestii, których należy przestrzegać, by odpowiednio zadbać o baterię swojego urządzenia i posługiwać się nim przez długi czas. Pierwszą wskazówką jest korzystanie z dostępnych aktualizacji systemu, gdyż często zawierają one rozwiązania odnoszące się energooszczędności poszczególnych produktów firmy Apple. Niezależnie od tego czy posiadasz iPhone’a czy MacBooka, warto uaktualniać jego system na bieżąco. Kolejnym punktem w dbaniu o baterię jest unikanie skrajnych temperatur otoczenia. W zależności, jakiego produktu Apple jesteś posiadaczem, jego maksymalne i minimalne temperatury, w jakich można go używać, mogą się nieco różnić, jednak dla wszystkich sprzętów Apple temperatura przechowywania jest stała i wynosi od -20° C do 45° C. Przekroczenie tych zakresów temperatur może być równoznaczne z odwiedzeniem serwisu iPhone, co wiąże się przykładowo z wymianą baterii lub w skrajnych przypadkach naprawa Apple.

Sprawdź ile może kosztować wymiana baterii w iPhone

 

Jak jeszcze dbać o baterie Apple?

Istotną sprawą jest również korzystanie z etui na iPhone’a lub Apple Watch podczas ładowania. Należy obserwować urządzenie i sprawdzać, czy jego temperatura w trakcie ładowania nie jest zbyt wysoka. Najlepiej jest zdejmować etui w trakcie tej czynności, gdyż podniesienie temperatury może wpływać negatywnie na pojemność baterii. Wówczas konieczne będzie udanie się do iPhone serwis w celu wymiany baterii. Interesującą wskazówką dla osób użytkujących sporadycznie urządzenia Apple lub pozostawiających je na dłuższy czas nieużywane jest przechowywać je z baterią naładowaną do połowy. Wpływa to korzystnie na żywotność baterii, która nie traci swojej pierwotnej trwałości, pojemności oraz wydajności.   Obudowa iPhone  

Mity dotyczące dbania o baterie

Na temat wszystkiego, co nas otacza, krążą mity, a temat sprzętów firmy Apple nie jest wyjątkiem. Najczęściej pojawiające się plotki na temat iPhone czy iPada dotyczą w dużej mierze baterii oraz sposobu ładowania poszczególnych urządzeń. Pierwsza z nich to czas ładowania iPhone’a i mit, jakoby ładowanie go całą noc mogło powodować niepożądane działania czy nawet wybuch baterii. Twierdzenie to jest jak najbardziej błędne, gdyż to nie długie ładowanie powoduje szkody, a korzystanie z niecertyfikowanych ładowarek lub innych urządzeń niededykowanych do produktów Apple. Natomiast szkody, które może wyrządzić używanie niezatwierdzonych przez Apple urządzeń, konieczne będą do usunięcia w serwisie iPhone Katowice. Mit nocnego ładowania wiąże się z następnym, który dotyczy niebezpieczeństwa wynikającego z korzystania produktów nieoryginalnych. Na rynku istnieje wiele produktów, które nie są produkowane przez firmę Apple, ale są dedykowane do produktów tej firmy i bez obaw można z nich korzystać. Wystarczy, aby urządzenia te posiadały certyfikat oraz miały oznaczenia, że są odpowiednie dla produktów Apple. Mity wiążą się także ze sposobami użytkowania sprzętów – przykładem może być zakaz korzystania z telefonu podczas ładowania. Prawda jest taka, że z iPhone’a można korzystać w każdym momencie, nawet w chwili, gdy podłączony jest on do ładowarki. Nie powoduje to żadnych zagrożeń zdrowia czy życia. Mitem jest także twierdzenie, jakoby urządzenie trzeba było rozładowywać do zera. Jest to pogląd niepoprawny, przynoszący szkodę użytkownikom iPhone’ów, gdyż baterii litowo-jonowych nie należy, a nawet nie wolno formatować, bo wówczas niezbędna może okazać się naprawa iPhone.

Dbanie o baterie a serwis Apple

Jeśli nie jesteś pewny, czy Twój iPhone, iPad czy MacBook mają baterię w idealnym stanie, warto zwrócić się o pomoc do Serwis Apple Katowice. Doświadczeni serwisanci nie tylko ocenią stan baterii w Twoich urządzeniach, ale również doradzą, jak o nią dbać, by można było dłużej z niej korzystać. W razie potrzeby dokonają także wymiany na nową. Ponadto korzystając z Apple serwis możesz dowiedzieć się więcej na temat swojego urządzenia, a dzięki tej wiedzy zadbasz o jego trwałość, wydajność oraz ogólne funkcjonowanie, co pomoże wydłużyć żywotność poszczególnych elementów sprzętu Apple.
powrót do bloga